Profesjonalne Narzędzia Stomatologiczne

A A A

Coreflon-nici chirurgiczne

Nici chirurgiczne (PTFE)


Oferowane przez nas nici chirurgiczne PTFE Coreflon to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie chirurgii i implantologii. Niespotykana miękkość i gładkość sprawia, że przechodzi ona przez tkanki miękkie minimalizując uraz związany z szyciem rany, ze stałą siłą podtrzymuje tkanki w trakcie procesu gojenia. Węzeł chirurgiczny jest trwały, a końcówki nici nie powodują podrażnień tkanek miękkich. Coreflon nie wchłania krwi, śliny oraz resztek pokarmowych, zmniejszając ryzyko stanu zapalnego.

 

Nić wykonano z politetrafluoroetylenu (PTFE), materiału niewchłanialnego o wysokiej biozgodności, od wielu lat używanego w produkcji implantów naczyniowych, zastawek serca i błon do sterowanej regeneracji kości. PTFE jest używane także do produkcji nici chirurgicznych.

 

 

Właściwości nici dPTFE
- Niespotykana miękkość i gładkość nici sprawia, że przechodzi ona przez tkanki miękkie minimalizując odczyny, wokół kanału tkankowego o charakterze mikrooparzeń, które sprzyjają kolonizacji bakteryjnej głębszych warstw rany.
- Nić nie posiada pamięci skrętu, co ułatwia pracę chirurga.
- Węzeł chirurgiczny zawiązany na nici PTFE jest trwały i nie rozwiązuje się. Końcówki nici nie powodują podrażnień policzka, warg i języka w przeciwieństwie do materiałów szewnych opartych na różnych włóknach monofilowych, które dodatkowo mogą sprzyjać powstawaniu zmian wirusowych na łonie śluzowej o charakterze aft oraz przyczyniać się do dolegliwości bólowych i zaburzeń w gojeniu rany.
- W przeciwieństwie do nici plecionych, a szczególnie tych, które wykonane są z materiałów wchłanialnych, struktura materiału dPTFE charakteryzuje się niska absorpcją krwi, śliny oraz resztek pokarmowych, dzięki czemu sprzyja gojeniu się rany per primam intencionem (rychłozrost).
- Coreflon, mimo że jest nicią miękką i delikatną, ze stałą siłą podtrzymuje tkanki w trakcie całego procesu gojenia, odwrotnie niż plecione materiały wchłanialne, które między innymi z uwagi na obecność wielu enzymów w jamie ustnej, podtrzymują tkanki tylko w początkowej fazie gojenia.

 
ePTFE  vs  dPTFE
Nici chirurgiczne z ePTFE używa się przede wszystkim w chirurgii naczyniowej i kardiochirurgii. Pory występujące w niciach ePTFE są przerastane przez tkanki miękkie i naczynia, a nić w ten sposób jest trwale inkorporowana przez organizm. Ta właściwość w przypadku zamykania ran w jamie ustnej jest niepotrzebna, ponieważ szwy chirurgiczne usuwa się po 7-10 dniach od zabiegu.
Coreflon, w przeciwieństwie do nici ePTFE, wytwarzany jest z materiału gładkiego (dense PTFE), którego struktura dodatkowo ogranicza przyleganie płytki nazębnej. Ponadto zmniejszona kapilarność dPTFE znacznie ułatwia usuwanie szwów.
 
 
Inteligentna nić?
Nić chirurgiczna PTFE Coreflon jest elastyczna i adaptuje się do zmiennej objętości tkanek miękkich podczas procesu gojenia.

 

Black & White
Innowacyjnym rozwiązaniem jest również połączenie białej nici PTFE z czarną igłą, co zapewnia doskonałą widoczność w polu operacyjnym. Czarna igła jest dobrze widoczna pod tkanką miękką. Dzięki temu rozwiązaniu możemy dokładnie określić kierunek przejścia igły przez skórę. Cecha ta ma szczególne znaczenie w precyzyjnych zabiegach z zakresu chirurgii jamy ustnej i chirurgii plastycznej.

 

Mocowanie igły
Sposób zamocowania igły - gładkie przejście pomiędzy igłą a nicią - przyczynia się do zminimalizowania urazu tkanek podczas szycia.

 

Właściwości igły
Wybierając partnera produkującego igły kierowaliśmy się wieloletnim doświadczeniem i opiniami wybitnych chirurgów. Najwyższa jakość jest naszym priorytetem. Do produkcji igły chirurgicznej wykorzystano stal bardzo wysokiej jakości, wynikającej z unikalnej kompozycji pierwiastków. Wysoka twardość stali minimalizuje możliwość uszkodzeń mechanicznych powierzchni tnącej podczas zabiegu. Igła zachowuje ostrą powierzchnię tnącą w trakcie szycia, zapewniając tym samym zwiększoną dokładność przeprowadzonego zabiegu, a także nie ulega odkształceniom nawet przy bardzo twardej tkance, takiej jak blizna pooperacyjna.

 
Standard w chirurgii małoinwazyjnej
Wymienione cechy nici chirurgicznej Coreflon sprawiają, że jest to najbardziej zaawansowany technologicznie materiał szewny dla chirurgii jamy ustnej oraz chirurgii plastycznej. 

 

Katalog

 

Szwy Coreflon PTFE

Politetrafluoroetylen (PTFE) jest niewchłanialnym materiałem o wysokiej biokompatybilności, który przed wiele lat używany był do produkcji implantów naczyniowych, zastawek sercowych oraz membran do sterowanej odbudowy kości.

 

igła
CZARNA
długość
igły
przekrój
igły
długość
nici
USP
3/0 4/0* 5/0 6/0*
DS
½ koła
13 okrągły 55 cm - - C5DS135512B C6DS135512B
16 okrągły 55 cm C3DS165512B C4DS165512B C5DS165512B C6DS165512B
19 okrągły 55 cm C3DS195512B C4DS195512B C5DS195512B -
22 okrągły  55 cm C3DS225512B C4DS225512B    

*dostępne wkrótce

 

igła
STALOWA
długość
igły
przekrój
igły
długość
nici
USP
3/0 4/0 5/0 6/0
DS
½ koła
13 okrągły  55 cm - - C5DS135512S C6DS135512S
16 okrągły  55 cm C3DS165512S C4DS165512S C5DS165512S C6DS165512S
19 okrągły  55 cm C3DS195512S C4DS195512S C5DS195512S -
22 okrągły  55 cm C3DS225512S C4DS225512S - -
DM
⅜ koła
13 płaski  55 cm - - C5DM135512S C6DM135512S
16 płaski  55 cm C3DM165512S C4DM165512S C5DM165512S C6DM165512S
19 płaski 55 cm C3DM195512S C4DM195512S C5DM195512S -
22 płaski 55 cm C3DM225512S C4DM225512S - -

*dostępne wkrótce

 

DS: igła okrągła z tnącym ostrzem - igła zaprojektowana dla procedur chirurgicznych, gdzie konieczna jest tylko minimalna traumatyzacja tkanek, ale nadal wymagana jest doskonała penetracja, lepsza niz w przypadku igieł okrągłych. Zapewnia łatwe przechodzenie przez tkanki twarde.

DM: igła z ostrzem odwrotnie tnącym - igła posiada specjalnie zaprojektowaną końcówkę, na 1/3 długości igły przekrój jest tnący, a pozostała część posiada przekrój owalny, spłaszczony dla lepszego trzymania w imadle.

 

Etykieta Coreflon

 

Przypadki 

 

Coreflon Black & White

Politetrafluoroetylen (PTFE) jest nieabsorbowalnym materiałem o wysokiej biokompatybilności, który przed wiele lat używany był do produkcji implantów naczyniowych, zastawek sercowych oraz membran do sterowanej odbudowy kości. PTFE może być także używane do produkcji szwów chirurgicznych.

 

Obrazy kliniczne ran w jamie ustnej zaopatrzonych nicią Coreflon bezpośrednio po zabiegu i po upływie 7 dni.

Błona śluzowa po tym czasie nie wykazuje objawów zapalnych, rany goją się per primam intentionem.

W większości sytuacji, po tygodniowym okresie gojenia szwy Coreflon można usunąć.

1
2
3
4
5

 

REKOMENDACJE LEKARZY

Używam nitki Coreflon i przyznam, że parcuje się z nią znakomicie. Nić jest cienka i gładko przechodzi przez tkankę, dobrze tolerowana przez dziąsło - nie powoduje irytacji, węzeł mocno trzyma i nie rozwiązuje się. Użycie Coreflonu poprawia komfort pacjenta.

dr med. Ernst Fuchs
Szwajcaria 
www.bonemanagement.com

Parametry i struktura nici PTFE oraz doskonała jakość igły sprawiają, że Coreflon to doskonały materiał szewny dla zespalania ran w obrębie skóry i błony śluzowej. Coreflon stosuję z dużym powodzeniem w zabiegach implantologicznych, augmentacyjnych i periodontologicznych. Zaobserwowałem zdecydowanie mniej pozabiegowych powikłań zapalnych oraz lepsze i szybsze gojenie się ran. Coreflon bardzo dobrze podtrzymuje tkanki, nie rozwiązuje się, zwieksza komfort pacjenta a także ogranicza do mimimum nieprzyjemne doznania związane z usuwaniem szwów.

dr n. med. Jarosław Pospiech
Polska 
www.implantpoint.com

Użyłem nici Coreflon już kilka razy i jestem bardzo zadowolony z efektów. Jest łatwa w użyciu, jeśli się wie, jak z nią postępować. Nić PTFE sama w sobie jest dość wymagająca, jednak w sprawnych rękach produkt ten jest bardzo dobry i wszechstronny w porównaniu do innych wiodących marek na rynku. Jest wystarczająco długa by pracować na większych obszarach implantacji, gdzie często konieczne było wykorzystanie dwóch nici. W przypadku Coreflonu - wystarcza jedna. Igła 3/8 spełnia moje potrzeby lepiej niż 1/2, ale to są moje osobiste preferencje.

dr n. med. Oliver Scheiter
Niemcy/Hiszpania 
http://www.marident.eu

Coreflon jest wspaniałym, nowym materiałem szewnym produkowanym przez firmę Implacore z użyciem włókna PTFE. Najczęstsze problemy, z którymi mieli do czynienia dotychczasowi producenci, to jakość nici PTFE, jakość igieł oraz połączenie nić-igła. Poziom jakości produktów firmy W. L. Gore & Associates, Inc. przez długi czas był nieosiągalny dla innych producentów nici chirurgicznych PTFE. Jestem zachwycony znakomitymi właściwościami Coreflon, szczególnie zdolnością nici rozciągania się oraz jej powrotu do kształtu pierwotnego. Nowy model igły, wysoka jakość komponentów oraz odpowiednie połączenie nić-igła z pewnością przyczynią się do szybkiego sukcesu tego produktu.

Dr. med. dent. Mario Kirste
Niemcy